ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը դեկտեմբերի 15-ին հանդիպել է Երեւանում գիտության եւ մշակույթի ռուսական կենտրոնին կից հանրային դիվանագիտության դպրոցի սաների հետ:
Ողջունելով ներկաներին երկրի օրենսդիր մարմնում՝ Արտակ Զաքարյանը նրանց հետ զրուցել է օրենսդրական աշխատանքի մասին, անդրադարձել միջխորհրդարանական համագործակցությանը:
Հանդիպումը հիմնականում անցել է հարցուպատասխանի ձեւաչափով: Արտակ Զաքարյանը սիրով պատասխանել է ներկաների հարցերին, որոնք վերաբերել են Հայաստանի արտաքին քաղաքականությանը, անցումը խորհրդարանական կառավարման համակարգին, քառօրյա պատերազմին եւ այլն:

15 декабря председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям  А.Закарян встретился с питомцами Школы публичной дипломатии при Российском центре науки и культуры в Ереване.
Приветствуя присутствующих в законодательном органе, А.Закарян  беседовал с ними о законодательной работе, обратился к межпарламентскому сотрудничеству.
Встреча в основном прошла в формате вопросов-ответов. Председатель комиссии любезно ответил на вопросы гостей, касавшиеся внешней политики Армении, перехода к парламентской системе правления, апрельской четырехдневной войны и др.