ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը դեկտեմբերի 15-ին հանդիպել է Երեւանում գիտության եւ մշակույթի ռուսական կենտրոնին կից հանրային դիվանագիտության դպրոցի սաների հետ:
Ողջունելով ներկաներին երկրի օրենսդիր մարմնում՝ Արտակ Զաքարյանը նրանց հետ զրուցել է օրենսդրական աշխատանքի մասին, անդրադարձել միջխորհրդարանական համագործակցությանը:
Հանդիպումը հիմնականում անցել է հարցուպատասխանի ձեւաչափով: Արտակ Զաքարյանը սիրով պատասխանել է ներկաների հարցերին, որոնք վերաբերել են Հայաստանի արտաքին քաղաքականությանը, անցումը խորհրդարանական կառավարման համակարգին, քառօրյա պատերազմին եւ այլն:

On December 15, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan met with the students of the School of Public Diplomacy adjunct to Russian Science and Culture Centre in Yerevan.
Welcoming the attendees in the legislative body of the country, Artak Zakaryan talked with them about the legislative work and touched upon the inter-parliamentary cooperation.
The meeting mainly was held in Q & A session. Artak Zakaryan gladly answered the attendees’ questions, which related to the foreign policy of Armenia, the transition to the parliamentary government system, the four-day war, etc.